Na Mazowszu wygrywa PiS
Sobota, 22 listopada 2014 (16:07)
Aktualizacja: Sobota, 22 listopada 2014 (19:12)
W sejmiku woj. mazowieckiego najwięcej radnych – 19 będzie miało Prawo i Sprawiedliwość. PSL wprowadziło do sejmiku 16 swoich przedstawicieli, PO – 15, zaś SLD – 1. W sobotę po godz. 15.00 Wojewódzka Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wynik wyborów do sejmiku mazowieckiego.
Na PiS oddano 519 tys. 871 głosów, na PSL – 463 tys. 396 głosów, na PO – 434 tys. 828 głosów, zaś na SLD – 128 tys. 492 głosy. Tylko te cztery ugrupowania wprowadziły swoich przedstawicieli do sejmiku mazowieckiego.
RS, PAP

