„Polski obóz zagłady” w depeszy Ansy
Wtorek, 17 stycznia 2017 (12:34)
Aktualizacja: Wtorek, 17 stycznia 2017 (12:35)
„Polski obóz zagłady” – tak nazwano były niemiecki obóz w Auschwitz w depeszy agencji Ansa w poniedziałek. Kłamstwo takie pojawiło się w zapowiedzi prezentacji filmu dokumentalnego na temat podróży na teren obozu. Projekcja odbędzie się w Izbie Deputowanych Włoch.
Prezentację zapowiedziano na 23 stycznia, czyli na cztery dni przed Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
Autorami filmu są Francesco Conversano i Nene Grignaffini. Jak pisze Ansa, dokument opowiada o „podróży do polskiego obozu zagłady”.
Przeciwko takim sformułowaniom w mediach zawsze ostro protestuje Ambasada RP we Włoszech.
RS, PAP

