logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Wyzdrowiałem dzięki amantadynie

Piątek, 16 kwietnia 2021 (16:24)

Aktualizacja: 16 kwietnia 2021 (21:26)

Jestem ozdrowieńcem. Przeszedłem covid bez komplikacji dzięki amantadynie – poinformował na Facebooku ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny katolickiego tygodnika „Idziemy”.

„Jestem ozdrowieńcem. Przeszedłem covid bez komplikacji dzięki amantadynie. Sądząc po randze osób zaangażowanych w dyskredytowanie tego leku, mam wątpliwości czy wyniki badań nad jego skutecznością w zwalczaniu covid ujrzą światło dzienne” – napisał ks. Zieliński i dodał:

„[...] Objawy pojawiły się w Wielki Piątek późnym wieczorem. Rano w Wielką Sobotę rano miałem już 39,5 st. C., natychmiast wziąłem amantadynę [...] W Wielkanoc wieczorem temperatura spadła do 37,3 st. C. Potem było coraz lepiej. Jestem już po izolacji. Osłuchanie lekarskie wykazało, że nie ma śladów w płucach”.

„Nikogo do niczego nie zachęcam, dzielę się tylko doświadczeniem moim i kilkunastu znajomych, którym amantadyna pomogła. Przy okazji nie byliśmy obciążeniem dla budżetu państwa i dla służby zdrowia. Ale dostawcy specyfików po 10 tys. zł za dawkę dla pacjenta też na nas nie zarobili...” – tłumaczy ks. Henryk.

Ksiądz Zieliński podsumowuje w internetowym wpisie na Facebooku:

„[...] Dr. Włodzimierza Bodnara z Przemyśla przedstawię do paru nagród, do których mogę to zrobić”.

Szczegóły można przeczytać TUTAJ.

APW, radiomaryja.pl

NaszDziennik.pl