logo

Wizyta prezydenta w firmie Lechpol Electronics

Sobota, 23 maja 2020 (11:51)

Lechpol jest przykładem, że pomoc w ramach „Tarczy antykryzysowej” trafiła tam, gdzie powinna; żaden pracownik tej firmy nie został zwolniony – wskazywał prezydent Andrzej Duda podczas swojej wizyty w sobotę w firmie Lechpol Electronics w Garwolinie.

Andrzej Duda podkreślił, że „dzięki »Tarczy antykryzysowej« firma Lechpol otrzymała tzw. »postojowe«, dzięki czemu połowa pracowników pracowała, a połowa była na postojowym”.

Zdaniem prezydenta, „polska gospodarka wraca do normy”. „Firma Lechpol jest przykładem, że pomoc, która została zaoferowana przeze mnie i polski rząd [w ramach »Tarczy antykryzysowej« – PAP] rzeczywiście trafiła tam, gdzie powinna, i wsparła tych, którzy produkują i mają miejce pracy, bo żaden pracownik [firmy Lechpol – PAP] nie został zwolniony” – wrócił uwagę Andrzej Duda.

Prezydent wyraził nadzieję, że „firma Lechpol będzie się nadal dynamicznie rozwijać, nie tylko w Polsce, ale także za granicą”.

W czwartek Ministerstwo Rozwoju podało, że wartość przyznanej pomocy w ramach „Tarczy antykryzysowej” według stanu na 20 maja wyniosła 42,88 mld zł. Dodano, że do przedsiębiorców trafiło już blisko 4 mld zł w mikropożyczkach.

JG, PAP

Aktualizacja 23 maja 2020 (13:03)