logo

Białostockie Centrum Onkologii zachęca do badań profilaktycznych w Dzień Matki

Sobota, 23 maja 2020 (13:57)

Białostockie Centrum Onkologii zachęca kobiety do profilaktycznych badań piersi. Z okazji zbliżającego się Dnia Matki organizuje akcję „Dla mamy badanie mamy”, w ramach której zostanie przebadanych kilkadziesiąt kobiet z województwa podlaskiego.

Białostockie Centrum Onkologii (BCO) od kilku lat z okazji Dnia Matki organizuje akcje profilaktyczne, z których chętnie korzystają kobiety.

– To idealna okazja do tego, by pomyśleć o sobie i zadbać o swoje zdrowie, bo piękna mama to kobieta zdrowa i świadoma – powiedziała rzecznik BCO Monika Mróz.

Do badań zachęca Tomasz Łobacz z BCO. – Zmiany wcześnie wykryte, zmiany wykryte na wczesnym etapie choroby, małe, są niemal w 100 procentach wyleczalne – powiedział w sobotę mediom. Dodał, że tym bardziej warto zbadać się z okazji Dnia Matki. – Dzień Matki to świętowanie, a świętować Dzień Matki jest najlepiej dbając o siebie, troszcząc się o swoje zdrowie, zdrowie córek i matek – mówił Łobacz.

W tym roku ponad 80 kobiet skorzysta z badań USG piersi i profilaktycznej mammografii. Badania rozpoczęły się w sobotę, potrwają do piątku. Jak dodała Mróz, miejsca na badania zapełniły się w ciągu kilku godzin. – Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni tak szybkim odzewem ze strony pań, o to nam chodziło – powiedziała.

JG, PAP

Aktualizacja 23 maja 2020 (14:23)