logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: M.Marek/ Nasz Dziennik

Zagrają dla Franciszka

Piątek, 5 lipca 2013 (08:57)

Aktualizacja: 23 lipca 2013 (07:42)

14 sierpnia br. w Rzymie rozegrany zostanie specjalny towarzyski mecz piłkarskiej reprezentacji Włoch z Argentyną. Spotkanie, którego pomysłodawcą jest selekcjoner Italii Cesare Prandelli, będzie dedykowane pochodzącemu z Buenos Aires Papieżowi Franciszkowi.

 

Znany z pobożności trener Prandelli już od kilku miesięcy podkreślał, że marzy o tym, aby jego drużyna zagrała z Argentyną na cześć Franciszka.

Teraz oficjalnie potwierdzono, że do tego spotkania – organizowanego przez piłkarskie federacje obu krajów – dojdzie 14 sierpnia na Stadionie Olimpijskim w Rzymie.

Aby dodatkowo uczcić to wydarzenie, piłkarze Włoch i Argentyny zamieszkają w jednym hotelu, na stadion udadzą się jednym autokarem, a prawdopodobnie dzień wcześniej zostaną przyjęci na audiencji w Watykanie.

Po raz ostatni obie drużyny zmierzyły się ze sobą w 2001 roku. Argentyna wygrała w Rzymie 2:1. Do jednej z najsłynniejszych konfrontacji doszło podczas włoskiego mundialu w 1990 roku. W półfinale piłkarze z Ameryki Południowej zwyciężyli po rzutach karnych.

Niedawno o chęci spotkania z Papieżem Franciszkiem wspominał także czterokrotny zdobywca Złotej Piłki Lionel Messi.

– Jestem dumny, że to mój rodak został wybrany. Chciałbym kiedyś poznać go osobiście – mówił w marcu zawodnik Barcelony.

 

 

IK, PAP

NaszDziennik.pl