logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Kanado, walcz!

Piątek, 19 maja 2017 (04:46)

Ks. kard. Gerhard Müller apeluje do Kanadyjczyków, aby nie rezygnowali z obrony życia po przegraniu walki o eutanazję. Po decyzji parlamentu i Sądu Najwyższego śmierć na życzenie stała się tam faktem.

Prefekt Kongregacji Nauki Wiary nazwał to wielką tragedią. Eutanazja jest nie tylko zła sama w sobie, ale jej legalizacja tworzy toksyczne i zgubne patologie społeczne, które w sposób nieproporcjonalny uderzają w najsłabszych członków społeczeństwa.

– Dlatego należy przekonywać Kanadyjczyków, by dążyli do anulowania tej błędnej decyzji. W tej sprawie musimy wygrać – podkreślił szef watykańskiej dykasterii.

Ks. kard. Gerhard Müller zaznaczył również, że w obecnej sytuacji trzeba zabiegać w pierwszym rzędzie o prawne gwarancje dla lekarzy, którzy nie godzą się uczestniczyć w tym procederze.

Podkreślił on, że katolicy mają dużo do powiedzenia współczesnym społeczeństwom i muszą to mówić publicznie, bez względu na to, czy jest to popularne. Ks. kard. Müller wypowiedział się na ten temat podczas spotkania z Katolickim Instytutem Bioetyki w katedrze św. Michała w Toronto.

RS, Radio Watykańskie

NaszDziennik.pl