logo
logo

Zdjęcie: ks. Rafał Dyguła TChr/ Nasz Dziennik

Pamięć o św. Janie Pawle II wciąż żywa

Niedziela, 18 maja 2014 (09:39)

Aktualizacja: 18 maja 2014 (12:27)

W kolejną rocznicę urodzin nowego świętego Kościoła na placu przykościelnym polskiej parafii Matki Bożej Jasnogórskiej w Los Angeles zostanie uroczyście poświęcony pomnik św. Papieża Polaka.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył będzie i dokona aktu poświęcenia JE ks. bp Stanisław Dziuba OSPEE, biskup diecezjalny z Republiki Południowej Afryki. – Dzisiejsza uroczystość jest naszą wielką radością – podkreśla w rozmowie z NaszymDzinnikiem.pl ks. Rafał Dyguła, proboszcz polskiej parafii i dodaje: – Jeszcze niedawno wraz z przedstawicielami naszej parafii uczestniczyłem w uroczystościach kanonizacyjnych na Watykanie. – Radość i entuzjazm  tamtego pielgrzymowania udzieliła się nam ponownie i dzisiaj w Mieście Aniołów. Cieszę się, że młodzież naszej parafii otrzymała właśnie dzisiaj sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Oni potrzebują i poszukują autorytetów oraz wzorców na dorosłe życie. A przecież nie kto inny, jak właśnie św. polski Papież oddał im tyle serca w czasie świętego pontyfikatu, okazując się dla nich prawdziwym Ojcem Świętym – zaznacza ks. Dyguła. Jednocześnie kapłan wskazuje, że witająca wszystkich przybywających do tej jedynej polskiej świątyni w Los Angeles figura Papieża z Polski będzie wszystkim przypominać, że mamy być Jego pokoleniem.

Uśmiechnięta twarz, zatroskane oczy i ręce rozłożone w geście ojcowskiego powitania – tak właśnie wygląda pomnik bł. Jana Pawła II, który stanął przed kościołem Matki Bożej Jasnogórskiej w Los Angeles.

– Nowa statua w tej historycznej dzielnicy tutejszej aglomeracji to świadectwo wiary tutejszej Polonii, a także miłości wobec nowego świętego Kościoła oraz czytelny znak wyróżniający polską świątynię w mieście Aniołów, którą to przed laty nawiedził osobiście, przewodnicząc obchodom złotego jubileuszu naszej polskiej parafii, modląc się z nami i głosząc nam Słowo Boże – dodaje nasz rozmówca.

Przypomnijmy, figura św. Jana Pawła II została wykonana przez toruńskiego artystę Zbigniewa Mikielewicza, natomiast nowa aranżacja placu przykościelnego jest dziełem architekta Andrzeja Ryczka z New Jersey. – Oby ten widzialny znak obecności św. Jana Pawła II w stolicy światowego kina inspirował wszystkich mieszkańców, turystów, a przede wszystkim środowisko miejscowych artystów ku innym wartościom, ku cywilizacji Miłości, którą głosił i praktykował św. Jan Paweł II Wielkipodkreśla ks. Rafał Dyguła TChr.

Marta Milczarska

NaszDziennik.pl