logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Polska znakiem sprzeciwu

Sobota, 6 maja 2017 (01:19)

Patron Suwerennego Zakonu Maltańskiego ks. kard. Raymond Leo Burke w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” wzywa nas, Polaków, abyśmy chronili swój skarb wiary i katolickiej kultury.

– Macie wiele wspaniałych sanktuariów, pięknych kościołów. Chrońcie to dziedzictwo i nie popełniajcie błędów Europy Zachodniej i USA – podkreśla amerykański kardynał.

Zwraca też uwagę, że Polska jest znakiem sprzeciwu wobec tych krajów, które dziś odrzucają swe wielkie chrześcijańskie dziedzictwo.

Obecnie wielkim zagrożeniem jest fundamentalne odrzucenie prawa naturalnego i Bożego prawa pozytywnego, którego naucza Pismo Święte.

– Na przykład w USA wygląda to tak, że prawo nie jest w żaden sposób zakorzenione w prawie naturalnym. Jest tak, jak zdecydują sędziowie – wskazuje ks. kard. Burke.

Przykładem jest kwestia, kiedy zaczyna się życie ludzkie. Sądy uznały, że jednostka może to określić, i w związku z tym pozwalają zabić dziecko w łonie matki. Relatywizm taki rozszerza się na inne sytuacje, gdy np. ludzie zaczynają decydować, co jest małżeństwem.

Niestety, prawodawstwo, które odrzuca prawo naturalne i Boga jako Stwórcę, jest często wprowadzane przez polityków uważających się za wierzących.

– Jednym z moich podstawowych zadań jako biskupa było upominanie osób publicznych, które wprowadzały prawo i politykę przeciwną prawu Bożemu i naturalnemu, by nie przystępowały do Komunii Świętej, gdyż po pierwsze, zgodnie ze słowami św. Pawła ściągają na siebie potępienie za świętokradztwo. Po drugie, wywołują zgorszenie wśród ludzi – zaznacza ks. kard. Burke.

Drogi Czytelniku,

zapraszamy do zakupu „Naszego Dziennika” w sklepie elektronicznym

Sławomir Jagodziński

Nasz Dziennik