Na całym świecie rocznie mordowanych jest 170 tys. chrześcijan, 200 mln jest brutalnie prześladowanych. Liczby są zatrważające. Nie możemy być obojętni na los naszych braci w wierze.
To właśnie w intencji prześladowanych na całym świecie wyznawców Chrystusa będą się modlić uczestnicy Drogi Krzyżowej, która w tym roku przejdzie pod hasłem „By chrześcijanie mogli żyć w pokoju”.
Nabożeństwo w najbliższą niedzielę, 13 marca, rozpocznie się po Mszy św. sprawowanej o godz. 14.00 w kościele św. Klemensa Hofbauera (ul. Karolkowa 49). Uczestnicy, rozważając kolejne stacje męki i śmierci Pana Jezusa, przejdą do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu.

