logo
logo

Zdjęcie: A. Duarte/ Licencja: CC BY-SA 2.0/ Flickr

Ataki na chrześcijańskie miejsca kultu

Sobota, 27 lutego 2016 (18:00)

Aktualizacja: Wtorek, 16 sierpnia 2016 (12:08)

Ataki na chrześcijańskie miejsca kultu i groby odnotowano w wielu miejscowościach zachodniej Etiopii. Zostały one podpalone lub zniszczone i obrabowane. Akty te potępiła Etiopska Rada Międzyreligijna.

Przypisuje je ona sprawcom niereprezentującym miejscowej ludności. Zwierzchnicy religijni podkreślają, że są one przeciwne nauczaniu wszystkich religii. Wyrażają obawę, by nie zakłóciły panującej w tym afrykańskim kraju atmosfery współistnienia ludzi różnej wiary.

„Trzeba zachować historię, trwające od wieków relacje, kulturę tolerancji religijnej i wzajemnego poszanowania” – stwierdzono we wspólnym oświadczeniu.

Wezwano rząd i ludność, a zwłaszcza młodzież, do zapewnienia bezpieczeństwa w regionach, w których doszło do tych incydentów.

Większość mieszkańców Etiopii należy do różnych wyznań chrześcijańskich, ale około jednej trzeciej wyznaje islam.

RS, Radio Watykańskie

NaszDziennik.pl